PROČ VZTAHY KONČÍ - 3 pasti
Jsem romantický člověk a dovolte mi, abych se přiznala…Zničilo mi to život.
Vážíme si tě— romantisme, ale musíme si promluvit. Nikdo není bezchybný a neexistuje nic takového jako partnerství, které „sedí všem“. Každý jsme jiný a máme jiné potřeby.

Zjistila jsem, že bysme měli brát všechny rady týkající se vztahů (a vlastně i všeho jiného) od ostatních s rezervou. A pokud si nějaké vezmeme, tak pouze od lidí, kteří jsou v dlouhodobém spokojeném vztahu. Nemusí to však fungovat pro nás.

Vztah není šablona a i když o tomto tématu čtu pořád a zkouším s partnerem různé tipy, tak hodně z toho nefunguje. Každý člověk je jedinečný a každý vztah má jedinečné požadavky. Ale musíme to zkoušet, protože v procesu se učíme, co funguje a nefunguje pro nás. Učíme se z chyb. Někdo to umí přirozeně, někdo měl štěstí a měl dobrý vzor zdravého vztahu v mládí.
Dobře, teď, když jsme si to vyjasnili, dovolte mi, abych se s vámi podělila o 3 (z mnoha) běžných vztahových problémů, se kterými se můžeme všichni ve svých vztazích potýkat.

Ráda bych shrnula postřehy mého oblíbeného párového psychoterapeuta Jana Vojtka o příčinách rozchodů a neštěstích ve vztazích. Přidám pár svých osobních vztahových zkušeností, vhledů a úvah ze všech knih a článků o vztazích, které jsem za ta léta četla a nebylo jich málo.
Zde jsou tedy problémy nebo takzvané pasti:
1)NUDA
2)SEX
3)VZTAH JAKO TERAPIE

. . .
VÍCE V CELÉM ČLÁNKU: 
Back to Top