PROČ A JAK MEDITOVAT?
Průmerný člověk má 1 myšlenku každých deset vteřin. Je to normální, ale mnohdy i otravné. Naše myšlenky můžou být nepříjemné a někdy nás i přivést do úzkostí. My se nepříjemným myšlenkám nevědomě vyhýbáme, ale ony nás stejně ovládají a dřív nebo později nás doženou. Co s tím?

Když na téma meditace přijde řeč, většinou slýchám:

“Prostě se nemůžu soustředit, pořád mám myšlenky a moje mysl je tak chaotická, nevydržím ani minutu sedět, to není pro mě…”

Přesně tohle jsem si myslela i já a přesně proto se to trénuje. Jako když trénujeme v posilovně naše tělo, taky nejsme ze začátku svalnatí s výdrží atleta.

Když jsem začala meditovat, bylo to utrpení. Myslela jsem, že musím své myšlenky odstranit a obviňovala jsem se, když to nešlo. Ale tak to není.

Nestal se ze mě Guru, nehlásím se k žádnému náboženství, pořád jsem stejný člověk, jen se mi žije líp a víc v souladu se sebou.

Nejenomže má meditace prokazatelné zdravotní benefitiy, ale můžeme se díky ní naučit většímu nadhledu, kreativitě a klidu.

Existuje až 40 meditačních předmětů nebo taky druhů meditace, jak se v tom teda vyznat a kde začít? Abyste v tom neměli maglajz (čti nepořádek), sepsala jsem ty nejznámější. A jelikož o meditaci koluje i spousta mýtů, rozhodla jsem se je v článku níže všechny vyvrátit.

...
CELÝ ČLÁNEK:
INSTAGRAM:
DALŠÍ FOTKY
Back to Top