Jóga není jen o tréninku těla, ale také o tréninku mysli a dodržování etických zásad a disciplíny. Tím, že je člověk disciplinovaný, dokáže nejen různé těžké jógové pozice, ale taky obstát v každodenním životě.

Plynout po hladině, i když to s ním háže nahoru a dolů. A tím, že praktikuje jógu pravidelně, stejné pozice, vidí změny v sobě, co se děje pod povrchem. Co ho štve, baví, unavuje, rozhazuje…Sleduje ten chtíč, když se chce dostat do pozice dál, svého vnitřního kritika, když mu to nejde.

Tím, že člověk trénuje mysl (třeba meditací), sedět chvíli sám se sebou, se svýma myšlenkama a pocitama, se poznává. Odhaluje, že to co si často myslíme nebo cítíme, není pravda nebo se za tím skrývá něco jiného. Poznává svoje vzorce a chování a může potom i odlehčit utrpení, které si často sám způsobuje ve své hlavě 🙇‍♀️🗯️🤔 nebo ho přetransformovat v něco prospěšného.


Pokud chceš dělat jógu, nemusíš si dát nohu za hlavu a ani na hlavě stát, stačí si jen hrát.

A taky stačí tvoje tělo a malé místo na zemi. 

Dřív jsem měla nechuť a předsudky vůči jóga fotkám na sociálních sítích a že toho je přehlcen internet. Nešla mi jóga a internet dohromady. Kde kdo se fotí v jóga pozici a nic o tom neví. Není to ale skvělé? 

Propagovat a sdílet něco, co pomáhá fyzickému i duchovnímu zdraví? A když to i člověka baví? To, co lidi sbližuje? Moje ego mluvilo. Závist možná? 🤔 A to je taky součástí této praxe - nehodnocení, prohlédnutí sebeklamů, přijímaní svých - někdy i hnusných myšlenek. Nikdo není dokonalý. Třeba se o tom člověk v procesu focení dozví víc a aspoň si užije kopec srandy ❤️ 
Díky těmto fotkám můžu sdílet myšlenky a dělat to co mě baví #jóga #psaní #focení. A nechci aby mě za to někdo odsuzoval, jako jsem to kdysi dělala já 🧘‍♀️🙏🙂
VÍCE FOTEK ZE SÉRIE JÓGA:
Back to Top