Environmentální žal a nebezpečí odmítání technologie a umělé inteligence
Dříve jsem nenáviděla technologii, umělou inteligenci a vědu. Samozřejmě ne to, co mi dávali , ale strach z budoucnosti a robotů s červenýma očičkama.

Byla jsem ten hippie umělec, který se chtěl vrátit v čase, spálit veškerou technologii a žít u břehu řeky chodíc s listy cenzurujícími genitálie. 
Spousta ekologů, kteří zažívají ekologický smutek věří, že naši předkové žili v souladu s přírodou a chtějí zvrátit čas a žít jako oni dříve. Jak však víme, život není černobílý. Všechno nebo nic.

Stále chci žít udržitelně a být v kontaktu s přírodou, ale historie Homo Sapiens je protkána krví. Nebyl to vždy ten vysněný ráj, jak si mnozí představují.

Právem si zasloužíme titul nejsmrtelnějšího druhu v historii biologie — Yuval Noah Harari

S příchodem AI je budoucnost nepředvídatelná, pokrok je rychlejší než kdykoli předtím. Mnoho lidí, kteří jsou proti stagnují nebo/a nechtějí moderní technologie vůbec používat, což je může ohrozit.

Budou znevýhodněni a mohou se snadno stát obětí kybernetických útoků nebo trhu práce a v době "Deep fake" i manipulace.

Věda je také jako umění.

Myslím, že cíl by neměl být vrátit se na stromy, jen se snažit zpomalit, vnímat a prožívat. Být vděční za to co máme a snažit se to nějak skloubit.
Věda a technologie mají i velký pozitivní dopad na náš svět a měli bychom jednat tak, abychom technologie integrovali do přírody.


. . .
CELÝ ČLÁNEK:
INSTAGRAM:
Back to Top