V tomto projektu píšu krátké úvahy na téma cestování a přikládám fotografie ze svých cest
BARCELONA
Nejdůležitější a nejzajímavější aspekt cestování a objevování nových krajů, zvyků a lidí mi přijde zjištění, že naše názory a způsob života nejsou tím jediným co existuje. 
Snižuje to sebestřednost a zvyšuje otevřenost, přizpůsobivost a empatii🫂🤝
Na jednu stranu nám to dává víc příležitostí a možností, na stranu druhou to může být zahlcující a demotivující. V dřívější době měl člověk nějakou jistotu - moc nového nepřicházelo, nějaké ty základy zůstávali stejné. Muset zajistit jídlo - nakoupit nebo vypěstovat ho a pracovat. Pracvoní nabídka byla za jedno století v téměř stejná. Do zahraničí se nemohlo a tak většina lidí moc nevymýšlela. Samozřejmě byly války, člověk nevěděl jestli nepřijde další nemoc a jiné nepříjemnosti.
Dnes se všechno bleskově mění, nevíme co bude za rok natož za 10 let, jak bude vypadat trh práce? Mám se učit na inženýra nebo programátora, když tyhle profese možná už nebudou žádoucí kvůli(díky?) umělé inteligenci a robotům? Mám fotit? Bude tato planeta obyvatelná? Nebo pojedem na Mars, který taky zničíme? No, to nevíme 🤷🏻‍♀️, jedníné co můžeme je dělat to nejlepší co umíme, protože život je nejistý.
ŠVÝCARSKO
Mám ráda to překvapení, když někam poprvé jedu a je to úplně jiné, než jsem očekávala. I když nechci mít očekávání, stejně tam někde jsou. A můj mozek se v tu chvíli jakoby rozšířil. A tohle není jen pocit, už víme, že mozek opravdu plastický je - říká se tomu neuroplasticita, ale o tom jindy. Je tolik věcí, které nevíme a neznáme a tolik možností, kam se vidat.
Často je pro mě výzva se v tom neztratit a nechtít vše hned. Počkat si, nechat to přijít a ono se to "něco" časem objeví. Většinou zkončím úplně jinde, než jsem plánovala, ale vždycky to předčí moje představy.
Každé místo má něco do sebe, má svoji historii a příběh. Ten příběh tvoří lidé co v něm žijí, jako já nebo ty. A jako lidi, milujeme příběhy, v tom se lišíme od ostatních tvorů - je to to, co nás sbližuje, ale i rozděluje.
Jaký příběh svým životem napíšeš? Volíš si to každý den, hodinu, minutu, vteřinu...
VÍCE FOTEK ZE ŠVÝCARSKA:
Back to Top